HomeIz džemataUčenici Medrese posjetili Bosnu i Hercegovinu 3. Novembra 2015. Iz džemata 2012 Od 30. oktobra do 1. novembra maturanti Medrese “Gazi Isa-beg” iz Novog Pazara bili su na ekskurziji u Bosni i Hercegovini. Svoje putovanje su otpočeli posjetom Srebrnici, gdje su klanjali džuma namaz, a hutbu je održao profesor Akaida Muhedin-ef. Latifović. Profesor Latifović je nakon vazu-nasihata prenio selame iz Sandžaka domaćinima u Srebrenici. Nakon džume maturanti i profesori su se uputili memorijalnom centru Potočari, gdje su odali počast žrtvama genocida i uputili dovu za njih. Iz Potočara, svoj put su nastavili prema Behram-begovoj medresi u Tuzli, maturante i profesore je dočekao Muftija tuzlanski Vahid-ef. Fazlović i direktor Behram-begove Medrese Ahmed Hatunić. Putovanje je nastavljeno prema Travniku i Elči Ibrahim-pašinoj medresi, i nakon toga prema Sarajevu. Srdačan doček upriličila je Gazi Husrev-begova medresa u Sarajevu. Profesori koji su predvodili maturante na ekskurziji su: 1. prof. Izudin-ef. Eminović 2. prof. Tešrif-ef. Sačić 3. prof. Muhedin-ef. Latifović 4. prof. Senad-ef. Saračević. SONY DSC