Veče Kur’ana u Sjenici okupilo brojne vjernike

U nedjelju, 2. novembra 2025. godine, nakon jacije namaza, u džamiji Alija bin Ebi Talib u Sjenici održano je veličanstveno veče Kur’ana, u okviru tradicionalnih programa koje organizira Mešihat Islamske zajednice.
Ispred domaćina večeri, glavni imam Medžlisa IZ-e Sjenica, Berin ef. Ljajić prisutne je poselamio i uputio riječi dobrodošlice i zahvalnosti.
Manifestaciji je prisustvovala visoka delegacija Mešihata na čelu sa muftijom sandžačkim dr. Mevlud ef. Dudićem, koji je u svom obraćanju ukazao na važnost ovakvih skupova, te na blagodati zajednice, odnosno džemata.
Program su svojim prelijepim učenjem uljepšali svjetski poznati učači Kur’ana sa tri kontinenta – šejh Ra’ad El-Kurdi iz Iraka, kurra hafiz Yahya Yildizhan iz Turske i šejh Abdurrahman Sadijen iz Južnoafričke Republike. Njihovo prisustvo i učenje Kur’ana unijeli su posebnu duhovnost i svečanost u ovaj skup.
Veliki broj džematlija ispunio je džamiju, a atmosfera je bila puna emocija, ponosa i zahvalnosti na prilici da se u Sjenici ugoste vrhunski karije islamskog svijeta.