Muftija Dudić primio ministra Konakovića

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine g. Elmedin Dino Konaković prisustvovao je Sandžak Biznis Forumu koji se od 6-8. maja održava u Novom Pazaru.

Kao što to svaki put prakticira kada dolazi u Sandžak, ministar Konaković je sa delegacijom, 07.05.2026. godine, posjetio Islamsku zajednicu gdje mu je domaćin bio predsjednik Mešihata, muftija sandžački dr. Mevlud ef. Dudić sa saradnicima.

Tom prilikom, muftija Dudić je g. Konakoviću izrazio srdačnu dobrodošlicu i zahvalnost što mu je Mešihat neizostavna adresa koju posjećuje, podsjetivši da je nedavno bio domaćin i novoimenovanom generalnom konzulu BiH u Novom Pazaru g. Muhidinu Hadžibegiću, te da putem institucija kao što je Ministarstvo vanjskih poslova, Ambasada BiH u Beogradu i Generalni konzulat treba jačati privrednu, kulturnu i svaku drugu saradnju između naroda koji žive u ovim dvjema susjednim zemljama.

Ministar Konaković je istakao svoj neponovljivi osjećaj prilikom svake posjete Mešihatu od 2018. godine, izgrađeno prijateljstvo sa rah. muftijom Muamerom Zukorlićem, kao i poštovanje koje gaji prema muftiji Dudiću i Islamskoj zajednici, izrazivši žaljenje što ostali bosansko-hercegovački političari nisu imali naviku prilikom posjete Novom Pazaru obići najznačajniju instituciju Bošnjaka i ostalih muslimana u ovoj državi.

Nakon prijema, gosti su sa domaćinima proučili dovu na mezaru rah. Muftije i obišli obnovljenu Altun-alem džamiju.