HomeAktuelnostiVelika manifestacija povodom otvaranja prvog Bošnjačkog centra u Beču 26. Januara 2015. Aktuelnosti 594 U Austriji manifestacija povodom registrovanja prvog Bošnjačkog centra. O značaju i samoj manifestaciji govori je predsjednik Bošnjačke nacionalne fondacije u Austriji Dževad Madenčić. ,,Imali smo dvije manifestacije, prva je sama registracija kod Austrijskih vlasti koja je završena prije mjesec ipo dana i druga, veća svečanost je ,,Otvaranje prvog Bečkog Bošnjačkog centra „ sa ponudom koja do sada kod bošnjaka u praksi nije bila.“ Odreðeni broj udruženja bio je prisutan tom projektu, shvaćajući važnost istog. ,,Već i prije samog starta je privukao odreðeni broj udruženja koja su prisustvovala projektu, shvatajući vrijednost samog projekta, shvaćajući potrebe takvih projekata, svjesni bošnjaci , ovo nije dugotrajni već trajni projekat.“ Planovi za budući rad su rad sa studentima i postojećim udruženjima- naglašava Madenčić. Planovi su svakako rad sa omladinom, sa studentima, sa postojećim udruženjima. Mi imamo veliki broj udruženja humanitarnog karaktera, vjerskog karaktera .“ Bošnjačka nacionalna fondacija uspješno sprovodi svaki projekat, i svako novo osnivanje ove fondacije od velikog je značaja za sve ljude. SANA – Dženefa Zećović